Aktuální stav tratí a počasí

Velmi důležité informace o počasí a podmínkách na tratích oceníte hlavně v zimní sezóně a najdete je na těchto užitečných webech ...

Bíla stopa Šumava

Přehledný a obsahově výborně zpracovaný web, na kterém najdete aktuální informace o všech šumavských lyžařských tratích včetně podrobného popisu stavu stopy, počasí, množství sněhu, ale také můžete kouknout na webkamery nebo se nechat inspirovat v sekci Tipy na výlet ... Bílá stopa Šumava je jeden z nejužitečnějších webů pro zimní sezonu:

YR.NO – Předpověď počasí

Na tomto norském serveru jim krátkodobá předpověď celkem vychází a lze se podle něj docela dobře řídit. Výhodou je, že lze zadat téměř jakékoli místo, i když se jedná třeba jen o malé české obce, např. Prášily nebo Kvilda ... Přehledně je zde vidět teplotní a srážkový vývoj, větrné podmínky a mají i dobré statistiky:

Lyžařské Novoměstsko

Aktuální sněhové podmínky a komplexní informace o provozu Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě najdete na těchto stránkách společně se zpravodajstvím z nedaleké sjezdovky na Harusáku a dalšími praktickými dokumenty, jako jsou třeba mapy celého regionu nebo "lyžařské desatero" ...

Seznam.cz – Mapy

Určitě každý znáte službu Mapy.cz, kterou nejčastěji používám pro plánování svých celoročních sportovních výletů ... Mapy jsou velmi podrobné a odpovídají realitě. Můžete si ověřit nejen vzdálenost a nadmořskou výšku, ale také převýšení a nastoupané metry. Navíc je zde režim zimních map s vyznačenými stopami pro lyžaře:

Sportovní videa a fotoreporty ze zajímavých míst, které mohou být výzvou i inspirací...